Lasturnatky - Ostracoda

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
jamro27
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lasturnatky - Ostracoda

Príspevokod užívateľa jamro27 » 11 Apr 2016, 18:47

menej krmit a casta vymena vody vo vacsom mnozstve ich zredukuju.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

none
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa none » 17 Mar 2017, 13:22

prikladám fotky lasturnatky v mojom kreveráriu. Ak by niekto mal niečo podobné môže porovnať. Budem prípadne informovať či sú nejak škodlive..
Prílohy
DSC03733.JPG
DSC03732.JPG
DSC03731.JPG

none
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa none » 19 Mar 2017, 12:23

Povysával som dno, v nádobe bolo niekoľko stoviek lasturnatiek. Niečo dočistili gubky, ale len samice, samci síce lasturnatku nasajú ale hneď aj vyplujú. Ďalšie vysávanie dna urobím budúci víkend, tak potom uvidíme koľko ich tam ostalo.

none
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa none » 28 Mar 2017, 12:07

tento víkend ich bolo o poznanie menej, znova som ich povysával a vypustil na ne gubky. myslím, že takto sa dajú udržať v rozumnej miere. čakám na pôrod troch samíc a potom uvidím či budú nebezpečné pre malé.

Peter033
Dátum registrácie: 18 Jún 2017, 10:33
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Peter033 » 03 Mar 2019, 10:13

Ahojte takže sa zaraďujeme medzi ľudí ktorý už majú svoje skúsenosti s týmto tvorom a za posledné 3 mesiace som pre ich aktivitu neodchoval ani jednu krevety....aktuálne rozmýšľam akú rybu pridať do akvária pre ich likvidáciu....na jednom zahraničnom fóre bol príspevok ako ich obľubuje panciernicek panda tak rozmýšľam že ho pôjdem vyskusat... nemáte niekto skúsenosť?

krevet
Dátum registrácie: 25 Júl 2019, 09:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa krevet » 25 Júl 2019, 09:11

none napísal:prikladám fotky lasturnatky v mojom kreveráriu. Ak by niekto mal niečo podobné môže porovnať. Budem prípadne informovať či sú nejak škodlive..

A čo je o tejto škodlivosti známe? Mám podobný problém, preto sa pýtam.
Milujem krevety, to je určite moja kulinárska špecialita! Okrem toho sa touto témou zaoberám aj profesionálne, okrem iného aj pri predaji koše do umývačiek.

ZDRI
Dátum registrácie: 20 Sep 2018, 10:54
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa ZDRI » 21 Aug 2019, 21:54

Bohužel musím potvrdit - lasturnatky krevetám škodí a to tak, že hodně.

Aktuálně mi výrazně zdecimovaly chov Sulawesi krevet, mladé zmizely úplně, dospělých výrazně ubylo. K tomu, aby se během krátké doby přemnožily, ani nepotřebují nějaké speciální krmení, bleskově spásly většinu pracně vypěstovaných řasových porostů, nežerou jen zelenou vláknitou řasu. Krom toho, že zlikvidovaly malé krevetky, v důsledku jejich invaze se viditelně zhoršila i kvalita vody (logicky - produkují hodně odpadních produktů). Mechanická likvidace (odsávání) moc nepomáhala, takže nakonec jsem zkusil nasadit rybky (Endlerky, Rasbory Hegelovy). Endlerky je hezky loví, během krátké doby nádrž zdánlivě zcela vyčistily. Bohužel, když je odlovil, během pár dnů se lasturnatky znovu objevily a vesele se rychle množí. Chemii použít nemohu, Sulawesi jsou hodně citlivé, takže jsem vrátil Endlerky a přemýšlím, co dál. Dokud tam budou Endlerky, nebudou lasturnatky, ale nebudou ani malé krevetky (sežerou je také).

Nemáte někdo praktickou zkušenost s dlouhodobým soužitím Sulawesi krevet a nějakým mini rybek? Napadají mě např. malé Rasborky Boraras, nebo malí Gavůnci. Budou tyto malé rybky lovit i maličké krevetky?

Návrat na "Choroby a škodcovia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný