Vzduchový špongiový filter "bublifuk"

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Napísať odpoveď
MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Vzduchový špongiový filter "bublifuk"

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Prepacte ze takto bez uvodu, ale snad ho kazdy pozna.

Link: http://www.shrimpkeeping.com/sponge-filters/

Pisu teda, ze lacne filtre z Ciny maju nekvalitne spongie, ktore sa rychlo rozpadnu. A samozrejme odporucaju znackove sera a tetra. Povodne som chcel kupit z aliexpress.com ale teraz vaham. Mam ten zeleno sedy z Hornbachu 1-2 mesiace v 12-ke v ktorej ho ani nevnimam(po estetickej stranke, uplne tam zapadol) a zadial drzi. Ale hladam nieco estetickejsie(xy2822) do akvaria kde ho bude vidno... Ake presne, akej znacky a odkial pouzivate vy? Uz sa vam niekedy rozpadol? Nikdy som si nepomyslel, ze sa budem bat kupit bublifuk za 3€ :D

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Vzduchový špongiový filter "bublifuk"

Príspevok od používateľa Milos »

Este nikdy sa mi nestalo, ze by sa mi nejaky filter rozpadol.
Znackou si hlavu nerobim, jedine co ma zaujima je to, aby bol dostatocne jemne porovity a mlade do neho nevliezali. Nevyhoda takychto jemnejsie porovanych filtrov moze byt, ze sa rychlejsie upchavaju a treba ich castejsie cistit. Ale to tiez nie je az tak velky problem.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

joey
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06 Nov 2014, 16:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Vzduchový špongiový filter "bublifuk"

Príspevok od používateľa joey »

Je velka pravdepodobnost ze aj znackovy vyrobca si dava niektore casti vyrobit v cine! Takze ci uz sera, alebo iny moze mat vo svojich vyrobkoch spongie z ciny.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Vzduchový špongiový filter "bublifuk"

Príspevok od používateľa MikelCRS »

To mi je jasne, asi tym boli myslene neznackove filtre a dali im nazov from China :D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní